2021/09/27

Wycieczka do Krakowa 4TA

27 września klasa 4TA wybrała się na wycieczkę przedmiotową do Krakowa. W czasie wycieczki mieliśmy do zrealizowania dwa główne punkty:

1. Zwiedzanie Fabryki Schindlera - fabryka założona w 1937 jako miejsce produkcji wyrobów emaliowanych i blaszanych. Wydzierżawiona, a potem przejęta przez niemieckiego przedsiębiorcę Oskara Schindlera w 1939, jako Niemiecka Fabryka Wyrobów Emaliowanych – Deutsche Emailwarenfabrik (DEF), prowadzona przez Schindlera do roku 1945. Fabryka mieści się przy ulicy Lipowej 4, na krakowskim Zabłociu. Schindler zatrudniał w niej zagrożonych eksterminacją Żydów, wpisanych następnie na tzw. listę Schindlera i uratowanych od zagłady.

2. Zwiedzanie Astor Robotics Center - "ASTOR od 30 lat z pasją unowocześnia przemysł dostarczając najnowsze technologie z zakresu automatyzacji produkcji, robotyzacji procesów oraz systemy IT do zarządzania i nadzoru produkcji. Ważną częścią działalności firmy jest wspieranie w rozwoju ludzi, z którymi współpracuje. W ramach Akademii ASTOR oraz ASTOR Consulting dzieli się wiedzą techniczną i biznesową z inżynierami oraz menedżerami. To firma z polskim kapitałem, zatrudniająca około 130 osób. ASTOR jest wieloletnim partnerem biznesowym globalnych firm, np. GE Automation & Controls (od 24 lat), Wonderware by Schneider Electric (od 21 lat), Kawasaki Robotics, SATEL, Horner i EPSON."

Galeria zdjęć