2022/03/03

Technik informatyk 馃捇

Technik informatyk聽 to ciekawy, tw贸rczy, presti偶owy i聽bardzo dobrze op艂acany zaw贸d dla ludzi dynamicznych i聽pe艂nych pomys艂owo艣ci. G艂贸wnym za艂o偶eniem szko艂y jest przygotowanie naszych uczni贸w jako przysz艂ych specjalist贸w do realizacji zada艅 w聽zawodzie. Technik informatyk to zaw贸d poszukiwany na krajowych i聽zagranicznych rynkach pracy. Technicy informatycy 艂atwo znajduj膮 zatrudnienie w聽r贸偶nych ga艂臋ziach gospodarki. Mog膮 r贸wnie偶 otworzy膰 w艂asn膮 dzia艂alno艣膰. Zar贸wno w聽Polsce jak i聽pozosta艂ych krajach Europy utrzymuj臋 si臋 bardzo du偶e zapotrzebowanie聽 na kompetentnych pracownik贸w sektora bran偶y technologii informatycznych. Prognozy rynku pracy wskazuj膮, 偶e zaw贸d informatyka b臋dzie nadal utrzymywa艂 si臋 na li艣cie najbardziej poszukiwanych w艣r贸d pracodawc贸w.

聽Pracownia urz膮dze艅 techniki komputerowej

Zaj臋cia prowadzone w tej pracowni maj膮 na celu poznanie przez uczni贸w architektury nowoczesnych komputer贸w PC, nabycia umiej臋tno艣ci w lokalizowaniu i usuwaniu usterek, konflikt贸w sprz臋towych, poznania zasad dokonywania modernizacji sprz臋tu oraz nabycia umiej臋tno艣ci w pos艂ugiwaniu si臋 specjalistycznymi narz臋dziami diagnostycznymi.

Pracownia sieci komputerowych

Pracownia urz膮dze艅 sieci komputerowych realizowana jest w formie zaj臋膰 praktycznych obejmuj膮cych poznawanie budowy, zasad konfiguracji, 艂膮czenia i diagnostyki szerokiej gamy urz膮dze艅 sieciowych (prze艂膮czniki, routery, modemy xDSL, serwery i interfejsy sieciowe).

Pracownia system贸w bazodanowych

Uczniowie przygotowywani s膮 do pracy jako projektanci, analitycy oraz programi艣ci rozwi膮za艅 systemowych przetwarzaj膮cych dane przy u偶yciu baz danych.

Pracownia witryn i aplikacji internetowych

Pracownia posiada kilkana艣cie stanowisk komputerowych za pomoc膮 kt贸rych uczniowie zapoznaj膮 si臋 z podstawami i zastosowaniem j臋zyka HTML, kaskadowych arkuszy styl贸w CSS, zarz膮dzaj膮c zar贸wno cz臋艣ci膮 informacyjn膮 jak i wizualn膮 strony internetowej. Ucz膮c si臋 j臋zyka JavaScript oraz PHP potrafi膮 wzbogaci膰 strony HTML o mo偶liwo艣膰 interakcji z u偶ytkownikiem oraz sprawdza膰 poprawno艣膰 wprowadzonych przez u偶ytkownika informacji.

Zobacz: Filmik o naszej szkole
Sprawd藕 zak艂adk臋: Rekrutacja