2022/10/04

Sukces w Subcarpatian Space App Challenge 2022 Hackaton 🚀

Czteroosobowa grupa uczniów z naszej szkoły – Aleksandra, Adam, Kamil, Wojciech odniosła niesamowity sukces w konkursie Subcarpatian Space App Challenge 2022 Hackaton trwającym od 1 do 2 października organizowanym przez Podkarpackie Centrum Innowacji.

Zajęli 2 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 miejsce jako najlepszy zespół uczniowski i wygrali odpowiednio 10 000 i 2 000 zł. Pokonali zespoły studentów Politechniki Rzeszowskiej, WSiZ Rzeszów oraz szkół ponadpodstawowych z okolicy (łącznie około 20 projektów).

Stworzyli stronę i aplikację mobilną, w której można oglądać słońce na żywo lub wybrać datę (do 12 lat wstecz) i oglądać słońce z archiwum. W planach jest wysyłanie powiadomień o anomaliach słonecznych, które będą przydatne w szczególności firmom, które obsługują satelity na orbicie. Uczniowie są gotowi dalej rozwijać swój projekt i starają się o dodatkowe dofinansowanie projektu.

Celem aplikacji było dotarcie do jak największej ilości osób, bez względu na to, w jakim języku mówią czy też z jakiego sprzętu korzystają, ponieważ aplikacje można otworzyć na telefonie, komputerze a za niedługo nawet na smartwatchu!

Link do strony z projektem: https://yoursun.mleczni.pl


Galeria zdjęć: