2022/10/04

Sukces w Subcarpatian Space App Challenge 2022 Hackaton ­čÜÇ

Czteroosobowa grupa uczni├│w z naszej szko┼éy ÔÇô Aleksandra, Adam, Kamil, Wojciech odnios┼éa niesamowity sukces w konkursie Subcarpatian Space App Challenge 2022 Hackaton trwaj─ůcym od 1 do 2 pa┼║dziernika organizowanym przez Podkarpackie Centrum Innowacji.

Zaj─Öli 2 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 miejsce jako najlepszy zesp├│┼é uczniowski i wygrali odpowiednio 10┬á000 i 2┬á000 z┼é. Pokonali zespo┼éy student├│w Politechniki Rzeszowskiej, WSiZ Rzesz├│w oraz szk├│┼é ponadpodstawowych z okolicy (┼é─ůcznie oko┼éo 20 projekt├│w).

Stworzyli stron─Ö i aplikacj─Ö mobiln─ů, w kt├│rej mo┼╝na ogl─ůda─ç s┼éo┼äce na ┼╝ywo lub wybra─ç dat─Ö (do 12 lat wstecz) i ogl─ůda─ç s┼éo┼äce z archiwum. W planach jest wysy┼éanie powiadomie┼ä o anomaliach s┼éonecznych, kt├│re b─Öd─ů przydatne w szczeg├│lno┼Ťci firmom, kt├│re obs┼éuguj─ů satelity na orbicie. Uczniowie s─ů gotowi dalej rozwija─ç sw├│j projekt i staraj─ů si─Ö o dodatkowe dofinansowanie projektu.

Celem aplikacji by┼éo dotarcie do jak najwi─Ökszej ilo┼Ťci os├│b, bez wzgl─Ödu na to, w jakim j─Özyku m├│wi─ů czy te┼╝ z┬ájakiego sprz─Ötu korzystaj─ů, poniewa┼╝ aplikacje mo┼╝na otworzy─ç na telefonie, komputerze a za nied┼éugo nawet na smartwatchu!

Link do strony z projektem: https://yoursun.mleczni.pl

Galeria zdj─Ö─ç: