2019/04/29

Pożegnanie maturzystów… 👋

Nadszedł czas pożegnania absolwentów naszej szkoły - w obecności całej społeczności szkolnej - odbyło się to 26 kwietnia 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Filii Podzwierzyniec.

Uroczystość przygotowana przez klasy trzecie technikum i drugie liceum była okazją do przypomnienia wydarzeń z życia szkolnego klas III La, IV Ta i IV Tb w formie filmów i zdjęć. Wysłuchaliśmy również interesujących opinii  nauczycieli na temat tych klas. Bogata część artystyczna wydarzenia była pełna refleksyjnych słów i porad od młodszych kolegów i koleżanek. Nie zabrakło piosenek i zdjęć pamiątkowych.

Nagrodzono także najwybitniejszych uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły – byli to: Gabriela Masełko i Joanna Stańczyk z klasy III La, Daniel Nietrzeba, Kamil i Bartłomiej Sroczykowie oraz Dawid Stańko z klasy IV Ta, Daria Radomska, Damian Nowiński, Paweł Surmacz i Dawid Mielniczek z klasy VI Tb.

Był to też dobry moment na wspomnienie o tak ważnym historycznym wydarzeniu, jakim było uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja. Przypomnieliśmy jak ważną rolę miał ten dokument w historii Polski i dlaczego stał się symbolem patriotyzmu. Akademia poświęcona tej rocznicy odbyła się przed pożegnaniem uczniów klas maturalnych i przygotowali ją uczniowie klasy I La.

Dzisiejsze spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli. Mamy nadzieję, że te lata spędzone w murach naszej szkoły Absolwenci będą miło i pozytywnie wspominać. Życzymy wszystkim maturzystom osiągnięcia świetnych wyników na egzaminie dojrzałości oraz realizacji wymarzonych planów w dorosłym życiu.

REDAKCJA

Galeria zdjęć: