2020/02/10

Ostatnie zajęcia przed stażem w Ostravie za nami! 🧑‍🏫

W ramach przygotowania do stażu zawodowego realizowanego w programie Erasmus+Młodzi technicy z równymi szansami zawodowymi w UE”, 4 lutego 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie brali udział w zajęciach z języka czeskiego.

 Spotkanie zostało zorganizowane dla przyszłych stażystów, którzy już w marcu wyjadą na miesięczne praktyki zawodowe do czeskiej Ostrawy. Podczas warsztatów uczniowie mogli poznać podstawowe zwroty, wykorzystywane w życiu codziennym Czechów – w domu, pracy, sklepie czy w restauracji. Aby lepiej przyswoić nową wiedzę, rozwiązywano zadania językowe, zagadki oraz gry słowne.

Najwięcej entuzjazmu i pozytywnych emocji wzbudził temat pułapek słownych. Przyszli praktykanci przekonali się, iż wiele słów podobnie brzmiących do polskich, może mieć w Czechach przeciwne lub zupełnie inne znaczenie. Ta wiedza pozwoli uczestnikom projektu już na wstępie uniknąć językowego faux pas w kontaktach zawodowych i prywatnych z mieszkańcami kraju goszczącego.

Zajęcia poprowadzili Łukasz Szlachta oraz rodowity Czech Michał Sumelidis, przedstawiciele Educare et Labora, organizacji przyjmującej stażystów w Republice Czeskiej.

Galeria zdjęć: