2019/04/01

Nasza Szko┼éa na Podkarpackim Kongresie Zawodowym. ­čžĹÔÇŹ­čĆź­čĹĘÔÇŹ­čĺ╝

29 marca w obiektach Uniwersytetu Rzeszowskiego odby┼é si─Ö Podkarpacki Kongres Zawodowy. Organizatorem tego wydarzenia by┼é Podkarpacki Kurator O┼Ťwiaty oraz Wojewoda Podkarpacki. Wsp├│┼éorganizatorem by┼éo Ministerstwo Edukacji Narodowej. By┼é to kolejny kongres, podobne odby┼éy si─Ö lub odb─Öd─ů w ka┼╝dym z 16 wojew├│dztw. G┼é├│wne cele kongresu:

- upowszechnienie zmian w szkolnictwie bran┼╝owym; przedstawienie rozwi─ůza┼ä zwi─Ökszaj─ůcych wp┼éyw pracodawc├│w na funkcjonowanie kszta┼écenia zawodowego;

- prezentacja potencja┼éu szk├│┼é prowadz─ůcych kszta┼écenie zawodowe w regionie;

- dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy;

- przedstawienie praktycznych rozwi─ůza┼ä w zakresie wsp├│┼épracy pracodawc├│w ze szko┼éami.

Kongresowi towarzyszy┼éa cz─Ö┼Ť─ç wystawiennicza polegaj─ůca na przedstawieniu bran┼╝ reprezentowanych przez technika i bran┼╝owe szko┼éy I stopnia wojew├│dztwa podkarpackiego. Stoiska w formule duetu ÔÇ×szko┼éa + firmaÔÇŁ by┼éy przyk┼éadami dobrych praktyk w┬ázakresie efektywnego kszta┼écenia zawodowego we wsp├│┼épracy z pracodawc─ů. Nasz Zesp├│┼é Szk├│┼é zosta┼é zaproszony do udzia┼éu w tej cz─Ö┼Ťci wystawowej, gdy┼╝ dostrze┼╝ona i doceniona zosta┼éa przez organizator├│w, rozpoczynaj─ůca si─Ö wsp├│┼épraca pomi─Ödzy ZS2 w ┼üa┼äcucie oraz firm─ů EME AERO. Ta wsp├│┼épraca b─Ödzie zmierza─ç do uruchomienia w ZS2 klasy patronackiej w zawodzie technik mechanik lotniczy od roku szkolnego 2019/20.

Wi─Öcej na ten temat pisali┼Ťmy tutaj.

Byli┼Ťmy jedn─ů spo┼Ťr├│d 25 szk├│┼é w wojew├│dztwie podkarpackim, kt├│ra zosta┼éa zaproszona do udzia┼éu w Kongresie.

Nasze stoisko zosta┼éo przygotowane wsp├│lnie z naszym partnerem ÔÇô firm─ů EME AERO. Opiekunem stoiska ze strony szko┼éy by┼é Pan S┼éawomir Konopko, natomiast ze strony firmy EME AERO pani Agnieszka Grabowska oraz Pan Krzysztof W─ůsik. W czasie Kongresu byli obecni z nami Pani Aleksandra Szafraniec ÔÇô Dyrektor Personalny EME AERO oraz Pan Starosta Adam Krzyszto┼ä i Pani Wicestarosta Barbara Pilawa ÔÇô Kraus wraz z naczelnikiem Wydzia┼éu Edukacji Panem Robertem Szajnarem.

Nasze stoisko odwiedzi┼éa m.in. Podkarpacki Kurator O┼Ťwiaty Pani Ma┼égorzata Rauch, wraz z przedstawicielem Ministerstwa Edukacji Narodowej, dyrektor Wojew├│dzkiego Urz─Ödu Pracy Pan Tomasz Czop oraz wielu uczni├│w szk├│┼é podstawowych i gimnazj├│w, kt├│rzy mieli okazj─Ö zapozna─ç si─Ö z nasz─ů ofert─ů kszta┼écenia.

Galeria zdj─Ö─ç: