Konkurs Matematyczny im. Franciszka Leji - 2022 馃敘

W sobot臋 5 marca 2022 roku w Zespole Szk贸艂 Nr 2 w 艁a艅cucie odby艂 si臋聽 etap powiatowy聽聽 XXI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji. Wzi臋li w nim udzia艂 uczniowie szk贸艂 podstawowych i聽 艣rednich naszego powiatu.

艁膮cznie do zawod贸w matematycznych przyst膮pi艂o 15 uczni贸w 聽z nast臋puj膮cych szk贸艂: 聽Szko艂a Podstawowa nr 2 w 艁a艅cucie, I Liceum Og贸lnokszta艂c膮ce i II Liceum Og贸lnokszta艂c膮ce 聽聽聽聽w 艁a艅cucie, Liceum Og贸lnokszta艂c膮ce w 呕o艂yni oraz Zesp贸艂 Szk贸艂 Nr 2 w 艁a艅cucie. Rozgrywki odbywa艂y si臋 na trzech poziomach:

I 鈥 uczniowie szk贸艂 podstawowych i 聽klas pierwszych liceum i technikum,

II 鈥 uczniowie klas drugich liceum i technikum

III 鈥 uczniowie drugich klas liceum i trzecich technikum po szkole podstawowej.

Uczniowie mieli do rozwi膮zania 5 zada艅 w czasie 150 minut.

Prace uczni贸w zosta艂y poprawione w tym samym dniu przez komisj臋 z艂o偶on膮 z nauczycieli uczni贸w przyst臋puj膮cych do konkursu, a wi臋c nauczycieli szk贸艂 powiatu.

聽Na poziomie I najlepszymi okazali si臋:

1. Maciej D臋bski - Szko艂a Podstawowa nr 2 w 艁a艅cucie
  2. Zofia Kotwica 鈥 I LO w 艁a艅cucie
  3. Maja Cieci艅ska - II LO w 艁a艅cucie

Na poziomie II wyr贸偶ni艂 si臋:

1. Weremi艅ski Mateusz 鈥 I LO w 艁a艅cucie

Na poziomie III najwi臋ksz膮 liczb臋 punkt贸w otrzymali:

1. Monika Szczepa艅ska 鈥 II LO w聽 艁a艅cucie
  2. Piotr Szpila 鈥 LO w 呕o艂yni

Wszystkim uczniom gratuluj臋 i 偶ycz臋 dalszych sukces贸w, a nauczycielom dzi臋kuj臋 za po艣wi臋cony czas i prac臋 w komisji.

Przewodnicz膮ca etapu powiatowego

mgr Ma艂gorzata Wiatr