2023/02/16

Kiermasz walentynkowy pod hasłem „Sercem z Karoliną”.

W dniu tak pięknym i wyjątkowym – jakim jest 14 lutego – odbył się w naszej szkole niemniej wyjątkowy Kiermasz walentynkowy pod hasłem „Sercem z Karoliną”. Najważniejszym celem była zbiórka pieniędzy na operację 15-letniej Karoliny, której brat jest uczniem naszego liceum wojskowego. Dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli cel został osiągnięty. Zebraliśmy 4978,25 złotych. Dziękujemy !


Między lekcjami zorganizowano w tym dniu wiele atrakcji. Dominował kolor czerwony, a w powietrzu oprócz balonów unosił się zapach babeczek, ciasteczek i innych wypieków i słodkości, na które zapraszały nasze wspaniałe uczennice pod czujnym okiem p. Katarzyny Szpunar. Atrakcję stanowiła ścianka zdjęciowa z akcentem walentynkowym.
W czasie imprezy „działała” poczta walentynkowa – dziewczęta roznosiły wskazanym odbiorcom walentynki, wrzucone wcześniej do specjalnych skrzynek. Ogłoszone zostały wyniki walentynkowego konkursu plastycznego, którego prace złożono wcześniej u p. Agnieszki Chmury-Ruszel. Technika wykonania prac była dowolna. Liczyła się pomysłowość. I miejsce otrzymała Wiktoria Babiarz, a jej praca okazała się na tyle kreatywna, że przeznaczono ją na licytację podczas koncertu dla Karoliny 19 lutego. II miejsce przypadło Weronice Kuli, a III Kacprowi Trojnarowi. Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Łyszczarz, Zuzanna Kubasik, Ewa Wierzbicka i Igor Wojnar. Niesamowitą atrakcją okazał się pokaz mody w wykonaniu zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Tu również liczyła się pomysłowość, kreatywność i fantazja. Dominował kolor czerwony, szalone fryzury i stroje. Każde wyjście uświetnione zostało niekończącymi się brawami. Pokaz wyszedł bardzo zabawnie, a całość prowadził niezastąpiony w swych komentarzach p. Krzysztof Kwolek. Bezpośrednio po pokazie mody zatańczono na korytarzu szkolnym belgijkę w mieszanym składzie nauczycieli i uczniów, co też dało mnóstwo radości. Na sali gimnastycznej odbył się charytatywny mecz koszykówki naszych uczniów o soczyście brzmiących nazwach drużyn: FC Po Nalewce vs Pszczółki Mai. Mecz odbył się przy udziale specjalnych gości, czyli zawodników Sokoła Łańcut: p. Marcina Nowakowskiego i p. Mateusza Szczypińskiego, którzy przyjechali do nas wraz z Prezesem Panem Bartłomiejem Dętkiewiczem, wiceprezesem Panem Mariuszem Dzień i Panią Dominiką. Wynik po zaciętym meczu to 46:44 dla FC Po Nalewce. Następnie zawodnicy Sokoła Łańcut rozdawali kalendarze wraz z autografami i uczestniczyli w kolejnym wydarzeniu tego dnia. A ostatnią, zaplanowaną atrakcją był turniej Milionerów prowadzony przez p. Adama Kiełba. Do zawodów zgłosiło się 23 uczniów, dlatego od razu, jak w programie TV, przystąpiono do eliminacji. Wyznaczono 3 grupy 6-osobowe i 1 grupę 5-osobową. Każda grupa miała za zadanie ułożyć we właściwej kolejności fragment tekstu znanej piosenki. Wygrywał ten, kto jak najszybciej i poprawnie ułożył tekst. Ponieważ wszelkie pieniądze przeznaczone były na pomoc Karolinie, dlatego też nagrody były bardzo skromne. Liczyła się dobra zabawa, rywalizacja i sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności. Do głównego etapu z eliminacji przeszli: Mateusz Szmuc, Karol Pasternak, Aleksandra Kiełb i Łukasz Gargała. Tylko Mateusz odpowiedział poprawnie na wszystkie 8 pytań. Pozostali niestety odpadli przed 8 pytaniem. Ola i Karol byli bardzo blisko głównej wygranej, cóż, mała pomyłka przekreśliła finał, ale premię gwarantowaną zdobyli. Mateuszowi serdecznie gratulujemy głównej wygranej! Po zakończonym turnieju uczniowie w świetnych nastrojach wrócili na lekcje.


Wszystkim serdecznie dziękujemy zarówno za udział w zawodach, pokazie mody, milionerach, jak i za pomoc przy organizacji, przygotowaniach, obsłudze przy muzyce, nagłośnieniu, fotografowaniu, dekorowaniu. Cieszymy się, że mamy tak wspaniałą i uczynną młodzież i że zawsze można na Was polegać.

Galeria zdjęć: