2022/09/20

Matura 2023 e-deklaracje ­čôľ

DEKLARACJE MATURALNE UCZNIOWIE KLAS MATURALNYCH

• Ka┼╝dy ucze┼ä klasy maturalnej, kt├│ry zamierza przyst─ůpi─ç do egzaminu maturalnego w 2023 r. Formu┼éa 2015 ÔÇô Technikum 4TAG, 4TBG, 4TCG oraz Formu┼éa 2023 ÔÇô Liceum 4LAP zobowi─ůzany jest do z┼éo┼╝enia deklaracji w postaci elektronicznej (e-deklaracji) w terminie do 30 wrze┼Ťnia 2022 r. Deklaracje z┼éo┼╝one we wrze┼Ťniu to tzw. deklaracje wst─Öpne, kt├│re b─Ödzie mo┼╝na modyfikowa─ç.
  • Zmiany w deklaracjach (deklaracje ostateczne) nale┼╝y z┼éo┼╝y─ç do 31 stycznia 2023 (termin ostateczny: 7 lutego 2023). W razie braku z┼éo┼╝enia deklaracji ostatecznej, deklaracja wst─Öpna (wrze┼Ťniowa) staje si─Ö deklaracj─ů ostateczn─ů.
  • Deklaracj─Ö w postaci elektronicznej (e-deklaracj─Ö) zdaj─ůcy mo┼╝e wype┼éni─ç i z┼éo┼╝y─ç w Zintegrowanym Interfejsie U┼╝ytkownika (ZIU) na stronie internetowej: www.wyniki.edu.pl
  • Logowanie do ZIU jest mo┼╝liwe przy u┼╝yciu loginu i has┼éa otrzymanego od Pani dyrektor Renaty Chudzickiej.
  • Je┼╝eli wraz z deklaracj─ů zdaj─ůcy sk┼éada inne dokumenty, np. orzeczenie o potrzebie kszta┼écenia specjalnego, za┼Ťwiadczenie lekarskie, opini─Ö poradni psychologiczno-pedagogicznej itd., i chce z┼éo┼╝y─ç e-deklaracj─Ö, w├│wczas zobowi─ůzany jest zg┼éosi─ç si─Ö do sekretariatu po wyra┼║ny skan ka┼╝dego dokumentu i przes┼éa─ç te pliki (skany) jako za┼é─ůczniki do deklaracji.
  • W e-deklaracji jest r├│wnie┼╝ zobowi─ůzany z┼éo┼╝y─ç o┼Ťwiadczenie o zgodno┼Ťci skan├│w z papierowymi orygina┼éami dokument├│w, kt├│re za┼é─ůcza do deklaracji.
  • Po z┼éo┼╝eniu e-deklaracji zdaj─ůcy zobowi─ůzany jest wydrukowa─ç potwierdzenie, podpisa─ç i przekaza─ç do wychowawcy klasy.

Instrukcja składania e-deklaracji => film

ABSOLWENCI LAT UBIEGŁYCH

Absolwenci z lat ubieg┼éych mog─ů z┼éo┼╝y─ç deklaracj─Ö przyst─ůpienia do egzaminu maturalnego w 2023r.

W postaci papierowej albo elektronicznej. Zdaj─ůcy sk┼éada deklaracj─Ö tylko w jednej z tych postaci.

W przypadku z┼éo┼╝enia deklaracji w obu postaciach za wi─ů┼╝─ůc─ů b─Ödzie uznawana deklaracja z┼éo┼╝ona jako pierwsza.

Terminy:

- Deklaracja wst─Öpna: do 30 wrze┼Ťnia 2022 (nieobowi─ůzkowo)

- Deklaracja ostateczna: do 7 lutego 2023

Absolwent szko┼éy (sprzed 2023 r.), kt├│ry zamierza z┼éo┼╝y─ç e-deklaracj─Ö wyst─Öpuje do dyrektora szko┼éy z wnioskiem o nadanie loginu i has┼éa do ZIU (Za┼é─ůcznik 5a):

1. do 20 wrze┼Ťnia 2022 r. ÔÇô je┼╝eli zamierza z┼éo┼╝y─ç deklaracj─Ö wst─Öpn─ů (do 30 wrze┼Ťnia 2022 r.)
  2. do 15 stycznia 2023 r. ÔÇô je┼╝eli zamierza z┼éo┼╝y─ç deklaracj─Ö ostateczn─ů (do 7 lutego 2023 r.).

Dyrektor szko┼éy przekazuje login i has┼éo w terminie 7 dni roboczych od otrzymania wniosku od absolwenta na adres korespondencyjny lub adres e-mail wskazany przez zdaj─ůcego we wniosku.

Deklaracj─Ö w postaci elektronicznej (e-deklaracj─Ö) zdaj─ůcy mo┼╝e wype┼éni─ç i z┼éo┼╝y─ç w Zintegrowanym Interfejsie U┼╝ytkownika (ZIU) na stronie internetowej www.wyniki.edu.pl

Instrukcja składania e-deklaracji => film

HARMONOGRAMY, KOMUNIKATY I INFORMACJE O EGZAMINIE MATURALNYMKomunikat o harmonogramie egzamin├│w w 2023 r.

Komunikat o dostosowaniach egzaminu maturalnego w 2023 r.

Komunikaty w sprawie listy jawnych zada┼ä w cz─Ö┼Ťci ustnej egzaminu maturalnego z j─Özyka polskiego, j─Özyk├│w mniejszo┼Ťci narodowych, j─Özyka ┼éemkowskiego i j─Özyka kaszubskiego w 2023 r.

Komunikat o materiałach i przyborach pomocniczych w 2023 r.

Komunikat o egzaminie maturalnym z informatyki w 2023 r.

Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w 2023 r.