2022/06/11

Gdańsk, Sopot, Gdynia - "Poznaj Polskę" 🌊⛵🚌

W dniach od 8 do 10 czerwca grupa uczniów naszej szkoły przebywała na wycieczce w ramach projektu ,,Poznaj Polskę". Klasy 3TCP, 3LAP, 2TA i 2TB wyjechały 7 czerwca późnym wieczorem i po całonocnej podróży dotarły na miejsce - przystanek Malbork.

Pierwszego dnia wycieczki zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku w którym przewodnik opowiedział o życiu w zakonie, jak obecność krzyżaków wpłynęła na mieszkańców pomorza oraz o tajnikach architektonicznych zamku. Następnie udaliśmy się do Muzeum II Wojny Światowej, gdzie samodzielnie z audioprzewodnikami zaznajamialiśmy się z wystawami. Po obiadokolacji tramwajem pojechaliśmy na plażę, gdzie niektórzy zdecydowali się na kąpiel w morzu.

Drugiego dnia po spotkaniu z przewodnikiem udaliśmy się do Parku Oliwskiego gdzie podziwialiśmy piękno przyrody oraz wysłuchaliśmy koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej. Później przejechaliśmy do Gdyni gdzie mieliśmy okazję zobaczyć niszczyciela ORP Błyskawica oraz wejść do wnętrza Daru Pomorza. Następnie zwiedziliśmy Sopot i Westerplatte.

Trzeciego dnia udaliśmy się do Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie dowiedzieliśmy się o początkach Solidarności, zobaczyliśmy salę BHP oraz panoramę Gdańska z tarasu widokowego. Później zwiedziliśmy starówkę Gdańska, przesliśmy przez Zielona Bramę, widzieliśmy Fontannę Neptuna, przeszliśmy ulicą Mariacką, obejrzeliśmy wnętrze Bazyliki Mariackiej oraz przeszliśmy przez ruchomą kładkę nad rzeką Motławą.

Redaktor: Aleksandra Kiełb

Galeria zdjęć: