2023/10/02

2.jpg

Nasza szkoła została zakwalifikowana do grupy placówek, które otrzymują wsparcie finansowe dla bibliotek w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Ogółem otrzymaliśmy 15 000 zł dofinansowania, w tym 12 000 zł to środki pochodzące z dotacji oraz 3000 zł to wkład organu prowadzącego szkołę - Powiatu Łańcuckiego.

Otrzymane środki finansowe przeznaczymy na zakup nowości wydawniczych, książek zaproponowanych przez uczniów, na uaktualnienie listy lektur do języka polskiego, a także zakup wyposażenia naszej biblioteki. Część środków przeznaczona zostanie na zakup nagród dla uczniów angażujących się w akcje promujące czytelnictwo.

Powiat Łańcucki uzyskał dotację celową w kwocie 60 000 zł w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 3 na zakup książek i wyposażenia pięciu bibliotek szkolnych przy wkładzie własnym powiatu w wysokości 15 000 zł.