„EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły”

2023/10/13

„EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły”

W nowym roku szkolnym uczniowie ZS2 Łańcut mają przyjemność korzystać z ekopracowni, która powstała dzięki dotacji (w kwocie 75000zł ) uzyskanej przez szkołę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej oraz wkładzie powiatu łańcuckiego (w kwocie 9930,25zł) łączna kwota wsparcia to 84 930,25 zł.

Realizacja zatwierdzonego w czerwcu projektu w pierwszej kolejności objęła prace remontowe w sali 8, tj. wyburzenie ściany i powiększenie klasy, malowanie oraz odnowienie parkietu. Ponadto, sala została odpowiednio wyposażona w nowe meble-szafki, krzesełka, ławki, biurko, Cechą nowoczesności w pracowni jest Smart home obejmujący oświetlenie i nowe rolety- z automatycznym panelem sterowania, nowy sprzęt multimedialny -projektor Epson.

W piątek 13 października, po kilku miesiącach pracy nad projektem, ekopracownia została odebrana, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pan Kazimierz Gołojuch, starosta Powiatu Łańcuckiego Adam Krzysztoń, wicestarosta Powiatu Łańcuckiego pani Barbara Pilawa- Kraus, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 pani Renata Chudzicka, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz opiekunowie pracowni: pani Halina Kloc i pan Piotr Ozimek.