Mikrotik

Informujemy, że Zespół Szkół nr 2 im. J. Kochanowskiego w Łańcucie stara się o uzyskanie statusu MikroTik Academy.

Łotewska firma MikroTik jest światowym producentem sprzętu sieciowego opartego o system RouterOS. Dostarcza szeroki asortyment sprzętu sieciowego zarówno dla użytkowników prywatnych, firm i instytucji jak również dla operatorów teleinformatycznych.

Jako uczestnik programu Mikrotik Academy nasza szkoła będzie oferować uczniom szkolenie Mikrotik MTCNA (MikroTik Certified Network Associate) związane z zarządzaniem sieciami przy użyciu systemu MikroTik RouterOS. Po zakończonym szkoleniu uczniowie będą mogli przystąpić do egzaminu pozwalającego na uzyskanie oficjalnego certyfikatu potwierdzającego znajomość zagadnień sieciowych oraz wykorzystanie rozwiązań firmy Mikrotik w różnych architekturach sieciowych.

Szkolenie składa się z 9 modułów:

1. Wstęp

2. DHCP

3. Bridging

4. Routing

5. Wireless

6. Firewall

7. QoS (Quality of Service)

8. Tunele

9. Narzędzia RouterOS

Uczeń po odbyciu szkolenia zyskuje:

1. Teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania sieciami,
  2. Możliwość zdobycia certyfikatu MTCNA honorowanego przez instytucje na całym świecie.